Такмед

«Азов. Практики виживання». Благодійний Фонд Сергія Притули провів другий медичний семінар

«Азов. Практики виживання».  Благодійний Фонд Сергія Притули провів другий медичний семінар

22/08/2023

У вівторок, 22 серпня, Благодійний Фонд Сергія притули спільно з медичною службою «Азова» провів семінар, основними темами якого став медичний досвід Азова в зоні бойових дій та нові виклики, що постають перед українською тактичною медициною.

Спікери:
Євген Чуднецов «Чудік»
— бойовий медик бригади Азов. В підрозділі з 2014 року, наразі в.о. начальника медичної служби
«Джедай» — бойовий медик "Азов", інструктор;
Дарина Смольнікова — госпітальєрка, консультантка МОЗ з питань тактичної медицини;
Марія Назарова — запрошена спікерка. Співавторка програми підготовки бойового медика ГШ ЗСУ. Інструкторка з тактичної медицини NAEMT.
Анастасія Зіміна — провізорка, інструкторка з тактичної медицини і авторка волонтерського проекту «Farma» по збору наборів для непрямого переливання крові.

Ідея цього заходу зʼявилась завдяки унікальності досвіду українського такмеду: порятунок військових в найскладніших умовах, на прикладі роботи медичної служби на Азовсталі, боротьба бойових медиків за право переливати кров, вплив «азовців» на прийняття цього рішення та перші практики гемотрансфузії (перенесенні (пересадці) певної кількості крові або компонентів крові) на догоспітальному етапі.

«Нам є що вам розповісти, нам є про що з вами поговорити, нам є про що з вами порадитись. Разом поговоримо про найновіші досягнення тактичної медицини та нові виклики, які ми повинні подолати разом. Реалії роботи українських військових медиків - унікальні. Наш досвід повинен лягти в основу стратегій роботи з травмою для світової спільноти, адже наші дані - безцінні», — розповідає про семінар Євген Чуднецов.

Завдяки партнерам семінару компаніям «SICH» та «Сента Фарм» під час заходу Фонд передав медикам "Азова" три тактичні нашоломні екшн-камери для військових операцій MOHOC Elite Ops IR. Гаджети здатні одночасно захоплювати фото та відео, яке транслюється бездротовою мережею, мають нічний інфрачервоний режим і підвищену міцність. Камери необхідні, щоб аналізувати обсяг наданої допомоги пораненому (аналізуючи відеозаписи), робити висновки, як більш ефективно рятувати бійців і таким чином навчати бойових медиків підрозділу. Вартість однієї камери — понад 37 тисяч грн.

Зазначимо, що це вже третій медичний семінар, ініційований відділом тактичної медицини Фонду Притули. Першим став Український форум з тактичної медицини, що пройшов 20 квітня 2023 року і зібрав 300 бойових медиків та 8 експертів галузі. Друга програма, зібрана командою зовнішнього навчання Фонду — вебінар з актуальної теми «Турнікетний синдром».

Наразі в розробці дві теми: «Переливання крові на догоспітальному етапі» та «Медична розвідка та планування».