Руйнування Каховської дамби та гуманітарні місії: невідкладна реакція та подальші кроки

Руйнування Каховської дамби та гуманітарні місії: невідкладна реакція та подальші кроки

12/06/2023

Гуманітарний штаб Благодійного Фонду Сергія Притули розпочав термінову гуманітарну місію з порятунку людей на Херсонщині. Фонд допомагає населенню у подоланні наслідків руйнування дамби Каховської ГЕС. Упродовж трьох днів після руйнування дамби Каховської ГЕС Благодійний Фонд Сергія Притули отримав перелік необхідного обладнання від бригад ДСНС у Херсонській області, зібрав кошти на першу партію та доставив її в постраждалий район. І це лише початок місії, мета якої — допомогти місцевим громадам мінімізувати можливі наслідки катастрофи.

DSC03056.jpg

Катерина Вікторєнкова, керівниця гуманітарного напряму Фонду Притули, пояснює: «Гуманітарний штаб фонду тісно співпрацює з деокупованими громадами Херсонської області з моменту її звільнення. Цей налагоджений контакт дозволив нам одними з перших знати про нагальні потреби та швидко реагувати. Тому, коли сталося руйнування дамби, ми отримали від місцевої влади список нагальних потреб за кілька годин».

Кампанія зі збору коштів для місії в Херсонській області розпочалася 6 червня і триватиме стільки, скільки буде потрібно, щоб допомогти врятувати всіх людей і тварин у зоні ризику, а також сприяти відновленню населених пунктів після спаду рівня води.

Перша партія обладнання, придбаного завдяки терміновим пожертвам, уже доставлена.

DSC02954.jpg

До першочергового списку потреб увійшли 10 надувних моторних човнів для евакуації, 10 мотопомп з рукавами та 2 одиниці спецтехніки для викачування мулу. Сума необхідних коштів становила 7 млн гривень. Човни та мотопомпи команда Фонду доставила у Херсон 8 червня. Одна машина для викачування мулу незабаром прибуде, ще одну купують у Європі.

У цей же час партнерська організація Фонду Притули, українсько-ізраїльська медична місія FRIDA, надавала екстрену медичну допомогу людям під час евакуації населення із зони підтоплення. Фонд постачає командам FRIDA медикаменти та медичне обладнання, необхідні для комплексної допомоги.

Другим етапом гуманітарної місії стала підготовка до наступних викликів — тих, з якими громади стикнуться після зниження рівня води.

DSC03198.jpg

Катерина Вікторєнкова продовжує: «Завдяки швидкій мобілізації суспільства та благодійних організацій громади отримали все необхідне для евакуації людей і тварин на підконтрольній Україні правобережній частині Херсонської області. Ми вже опрацьовуємо звернення громад, які стосуються ліквідації наслідків підтоплення: забруднення водойм, ризиків інфекційних захворювань та руйнування інфраструктури.

Щоб всебічно зрозуміти можливі наслідки, ми спілкуємося з екологами, медичними експертами, екстреними службами, головами громад та військово-цивільними адміністраціями. Серед наступних викликів — питання водопостачання та фільтрації води, превенція інфекційних захворювань. Також Херсонщині необхідна комунальна техніка, оскільки російські війська, залишаючи місто, викрали ту, що була. А місцеві жителі найближчим часом потребуватимуть найважливішої побутової техніки: холодильників та пральних машин. Попереду у нас місяці і роки для подолання наслідків російсько-терористичного акту підриву Каховської ГЕС, тому ми просимо вашої підтримки».

«З 6 червня Херсонська ОВА оперативно реагує на потреби населення в зоні катастрофи. Місцева влада, підрозділи ДСНС та Національної поліції евакуюють людей, які постраждали від підриву дамби, а також координують благодійні організації і волонтерів. Ми вдячні усім учасникам процесу за людяність, швидку реакцію і всебічну співпрацю.

Маємо наголосити, що Херсонщина і сусідні області потребуватимуть подальшої допомоги. Зокрема закликаємо міжнародні організації долучитись до допомоги жителям лівобережної частини Херсонщини, яка перебуває під контролем росії. Російські військові не лише не евакуювали цивільне населення з зони затоплення, а й перешкоджають українським волонтерам і рятувальникам у вивезенні людей на правий берег. Нам необхідна негайна і рішуча відповідь міжнародної спільноти на цей терористичний акт і допомога у порятунку людей», — говорить заступниця голови Херсонської ОВА Ольга Малярчук.

Подальшим нашим кроком є підготовка до наступних викликів після того, як рівень води падатиме, таких як забруднення питної води, оновлення каналізаційних систем. Фонд отримує запити від громад на резервуари для води, більше мотопомп і земснарядів, щоб допомогти затопленим громадам відновитися та очистити будинки від бруду. Цього обладнання в Україні мало, тому команда вже почала шукати більше за кордоном.

Усі способи задонатити на порятунок жителів Херсонщини за посиланням:
https://prytulafoundation.org/en/support-humanitarian-direction

Чому ми це робимо?

6 червня 2023 року Росія підірвала Каховську ГЕС у Херсонській області, спричинивши масштабну гуманітарну та екологічну катастрофу на півдні України. Вода затопила населені пункти нижче за течією від дамби.
Кампанія зі збору коштів відбувається в рамках напрямку відновлення інфраструктури, з метою допомоги адміністраціям, муніципальним службам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій у подоланні наслідків російського тероризму.

Непереможні, коли обʼєднані!