Українські волонтери виступили перед Гельсінською комісією США

Українські волонтери виступили перед Гельсінською комісією США

19/01/2023

Наші в Конгресі: Українські волонтери виступили перед Гельсінською комісією США

7 грудня 2022 у Вашингтоні українські волонтери виступили на слуханнях Гельсінської комісії Конгресу США про феномен краудфандингу для Перемоги України.

Про волонтерський рух перед конгресменами свідчили Сергій Притула, засновник Благодійного Фонду Сергія Притули, Тарас Чмут, директор «Повернись живим», Дора Хом’як, президентка американсько-українського фонду «Razom for Ukraine» та Йонас Охман, засновник і директор литовсько-українського Фонду «Blue/Yellow for Ukraine».

Назва слухань: «Погляд на кампанію громадянського суспільства з посилення дієвості та витривалості Української Армії». Проводила їх Комісія з безпеки та співробітництва в Європі Конгресу США (також відома як Гельсінська комісія). У фокусі її роботи — питання прав людини, санкцій, військової безпеки та економічної співпраці. Це заключні слухання цього року для комісії такого складу. Серед співорганізаторів події — старший радник Конгресу Пол Массаро, який приїжджав до України у вересні.

На сайті Конгресу йдеться, що метою слухань було вивчити логістичні та регуляторні виклики, які стають на заваді забезпечення фронту необхідними засобами, для подальших змін у політик з боку Вашингтона та Брюсселя і узгодження відповідно до потреб часу чинного законодавства, яке раніше не було пристосовано для такої масштабної війни на території Європи.

«Ми разом з колегами представляємо волонтерську спільноту, яка є невіддільною частиною українського громадянського суспільства. Під час війни складно поділити українське суспільство на цивільних громадян і військових. У нас в Україні зараз є «люди, які захищають нашу державу зі зброєю в руках», і «люди, які подають патрони». Але ми не одні у цій боротьбі. Від імені усіх українців хочу подякувати американському народу за те, що підтримуєте, консультуєте, навчаєте нас, волонтерите з нами і чуєте нас. Наші спільні цінності: прагнення свободи, верховенство права і цінність людського життя – це не просто слова, а найвищі принципи, за які варто боротися», — заявив на слуханнях Сергій Притула, засновник Благодійного Фонду Сергія Притули.

Директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут звернувся з проханням про зміни у дозвільній системі для полегшення закупівель окремих видів номенклатури для української армії: «Від початку повномасштабної агресії росії, «Повернись живим» вибудував співпрацю з організаціями, які постачають тисячі бронежилетів, шоломів, індивідуальних аптечок та іншого вкрай потрібного на фронті обладнання. Тому я хотів би зазначити, що для нас це дуже важливо, щоб США прибрали України з колонки «Контроль над злочинністю» у Списку контролю за торгівлею. Це дозволить нас постачати потрібне обладнання таке як голографічні приціли набагато швидше та ефективніше».

«Американський народ справді прагне, щоб Україна перемогла. Американці з 433 з 435 наявних у виборчих округів уже донатили нам на Фонд. Ми маємо багато історій про те, що люди відмовляються від подарунків на день народження або Різдво і натомість просять задонатити на засоби першої необхідності або теплий одяг в Україну. Внески йдуть не лише від окремих людей, а й від організацій, спілок будівельників, єврейських громад, релігійних громад, біблійних студій. Ми отримували внески від працівників терміналів міжнародного аеропорту імені Кеннеді Нью-Йорку, моє улюблене, від броварні Obec Brewing з Сіетла», — розповіла під час слухань Дора Хом’як, президентка американсько-українського фонду «Razom for Ukraine».

Співголовуючий на слуханнях Конгресмен Джо Вілсон подякував українським волонтерам за їхню діяльність для перемоги України: «Ваша робота — це найвищий прояв цінностей республіканського устрою та чеснот вільного суспільства. Ваша здатність до самоорганізацій та забезпечення вкрай потрібного обладнання для фронту — це один з найбільш дивовижних аспектів української оборони. Ми хочемо зрозуміти, як ми можемо полегшити цю роботу і сприяти вашій місії. Волонтерські зусилля для забезпечення армії амуніцією, дронами, оптикою — це справжній приклад для всього світу».

Це важливий день в історії українського волонтерського руху, оскільки суб’єктність українських волонтерів та внесок їхньої діяльності в оборону на найвищому рівні визнали США як стратегічний партнер України.

Непереможні, коли об’єднані!

Контакти для ЗМІ:
[email protected]
+380503387602, Марія Писаренко, медіаменеджерка Благодійного Фонду Сергія Притули.

Підтримайте фонд
Підтримайте фонд